Mecliste MHP'li Üyeler Birbirleri İle atıştı

4.09.2019

Atatürk Devlet Hastanesi’nin bahçesinden açılan kapı MHP’li meclis üyelerini birbirine düşürdü. MHP’li meclis üyesi Hakan Çetin’in hastane bahçesine açılan kapının kurallara uygun olup olmadığı sorusuna MHP’li diğer üye Ayhan Seyyar Cevap verdi.

Tartışmaya Kemal Günaydın da dahil olunca kurulda kısa süreli gerginlik yaşandı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nin bahçesinin pazaryeri tarafındaki duvartı yıkılarak kapı açılmıştı. Ardından da hastaların hastaneye rahat ulaşımını sağlayamadıkları iddiasıyla AK Partili meclis üyesi Murat Aydın ve MHP’li meclis Üyesi Ayhan Seyyar, yıkılan duvardaki boruları keserek hastaların engelsiz hastaneye ulaşması için müdahalede bulunmuşlardı.

Yaşanan gelişmelerin ardından MHP’li meclis üyesi Hakan Çetin duvarın yıkılarak kapı açılmasını Belediye Meclisi Genel Kuruluna getirdi. Burada konuşan Hakan Çetin; “Kapı ne derece güvenli, kurallara uygun olup olmadığını ve bu kapının belediye sorumluluğunda oup olmadığını öğrenmek istiyorum” dedi. Hakan Çetin’in sorusuna MHP’li diğer üye Ayhan Seyyar Cevap verdi ve kapı açılması için yapılan çalışmaları ve süreci anlattı. Bunun üzerine Ayhan Seyyar, Çetin’e cevap vermek istedi. Bu gelişmeler yaşanırken MHP’li diğer üye Kemal Günaydın’da tartışmaya dahil oldu. Kapının kimin sorumluluğunda olduğunu soran Günaydın’a cevap ise AK Partili Murat Aydın’dan geldi.

Meclisi yöneten Başkan Veklili Mesut Sancaklı’nın müdahalesiyle tartışma sona erdi.

YORUMLAR