ENGELLİLERİN DÜZCE'DE YAŞADIĞI SORUNLAR TARTIŞILDI

3.12.2018

 Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Nejla Sümer, Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanı Yunus Kılıç, AK Parti 24. Dönem İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan Düzce’de faaliyette bulunan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin kurucuları ile görüşüldü. Kurumların Düzce ve ilçelerde yaşadığı sorunlar dile getirildi.

Yapılan bu toplantıda Düzce ilindeki engelli bireylerin ve engelli ailelerinin eğitim ve sağlık aşamasında yaşamış oldukları sıkıntılar masaya yatırıldı.

Engelli bireylerin ve ailelerinin bu sıkıntılarla ilgili Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Nejla Sümer, Özel Eğitim Kurumları Derneği Genel Başkanı Yunus Kılıç, AK Parti 24. Dönem İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan konunun hassasiyeti üzerinde önemle durdular. 

İlimizde yaşanan sıkıntılar Millet Vekilimiz Ayşe Keşir ile de görüşüldü ve bir rapor halinde kendilerine sunuldu ve sorunların takipçisi olacağının sözü alındı.

 Katılımcılar konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Aralık ayın içerisinde yapılacak olan toplantıda dile getireceklerini bildirdiler.

YORUMLAR