MHP'DE AKŞENER DEPREMİ

2.10.2017

 Meral Akşener Başkanlığında kurulacak yeni partiye katılacak olan Düzce MHP teşkilatının 150 üyesi bugün istifa etti. İstifa dilekçelerini İlçe Seçim Kuruluna veren MHP’liler arasında olan eski İl Başkanlarından Cemalettin Yıldız, genel merkezin tutumu nedeniyle böyle bir yola başvurduklarını dile getirdi.

 MHP’den ihraç edilen Genel Başkan adaylarının Meral Akşener Başkanlığında yeni parti kurma hazırlıkları Düzce MHP teşkilatını da hareketlendirdi. Bugün adliyede İlçe Seçim kuruluna giden 150 MHP’li istifa dilekçelerini verdi. 

MHP eski İl Başkanlarından  Cemalettin Yıldız grup adına açıklama yaptı.Yıldız, genel merkezin tutumu nedeniyle istifa ettiklerini söyledi, yeni partiye katılmak için istifa edecek MHP’lilerin sayısının 500’ü bulacağını iddia etti.

Yıldız, “ Merkez İlçe olarak 150’nin üzerinde dilekçe bugün verilen. Daha önceden de arkadaşlarımız var. Zannediyorum Düzce merkez olarak 500’ü geçer. Herkesin malumudur. Biz MHP’de kasım seçimlerinden sonra 800 delegenin imzasıyla kongre istedik. Fakat sayın Genel Başkanımız 1500 imza da toplasanız kongre yaptırmam dedi. Biz adalet aradık ancak Türkiye’de hukuk sistemi iktidarın da desteğiyle her türlü hukuk yollarımızı kapattılar. Genel Başkan adaylarımızın hepsi ihraç edildi. Demokrasiyi yaşatmayacağımız biz yerde ülkücü olarak olmayız. Biz genel merkezde hiç demokrasi görmedik. Sesini çıkartanlar ihraç edildi. Yeni bir parti kurmak mecburiyetinde kaldık. Meral Akşener Başkanlığında ülkücü camia yoluna devam edecek. Bu bizim için çok kolay değil. Bugün o dilekçeyi verdiğimdeki acıyı annem öldüğünde çekmedim.” Dedi.

YORUMLAR